Nie wiesz, jak rozwinąć karierę? Profesjonalna agencja pracy zaoferuje Ci fachowe doradztwo zawodowe!

  • Projekty

    08-08-23

    Ciągłe transformacje rynku pracy wpłynęły na zmiany postaw przedsiębiorstw świadczących usługi doradztwa zawodowego. Agencje pracy stały się partnerami biznesowymi dla swoich klientów i profesjonalnymi konsultantami zawodowymi dla szukających zatrudnienia. Skorzystanie z jej pomocy to bardzo dobry krok. Dlaczego? Czym kierować się przy wyborze takiej firmy? Podpowiadamy!

doradztwo zawodowe

Biuro pośrednictwa pracy ‒ co zyskujesz?

Poszukiwanie pracy nie zawsze jest łatwym i przyjemnym zadaniem. Często bywa tak, że ogłoszenia nie są napisane w sposób przyjazny pracownikom, a pracodawcy nie chcą obdarowywać benefitami osób pracujących sezonowo lub na umowę zlecenie.

Wsparcie, jakie daje biuro pośrednictwa pracy tymczasowej, pozwala kandydatom na bezpieczne zatrudnienie i rozwój kompetencji zawodowych, które będą dawać owoce w przyszłości. Czym jeszcze powinno wyróżniać się takie przedsiębiorstwo?

Doskonale byłoby, gdyby była to firma, która wspiera pracowników na każdym etapie zatrudnienia. Najważniejszym wyróżnikiem zawsze powinno być to, że działalność stawia na specjalistów, którzy potrafią analizować rynek pracy i wiedzą, jakie oczekiwania mają kandydaci i jakie kompetencje w danej chwili są na topie – można tu wskazać na agencję pracy KONO.jobs.

Dzięki tej wiedzy dużo łatwiej potrafią oni połączyć osoby poszukujące pracy z przedsiębiorcami, którzy w danej chwili zatrudniają i mają wakaty w firmie. Dodatkowo takie agencje pracy dbają o zakwaterowanie pracowników tymczasowych.

W mieście Łódź w Polsce środkowej, które jest drugim co do wielkości centrum biznesu w kraju, agencje pracy pełnią nieocenioną rolę. Ze względu na dynamiczny rozwój przemysłu tekstylnego, IT oraz sektora filmowego, coraz więcej firm poszukuje specjalistów w tych dziedzinach. Agencje pracy nie tylko skupiają się na łączeniu kandydatów z odpowiednimi ofertami pracy, ale także pomagają znaleźć zakwaterowanie dla osób, które przyjeżdżają do Łodzi z innych części Polski czy z zagranicy, zapewniając im komfort i bezpieczeństwo.

Agencje oferują też wsparcie merytoryczne oraz, gdy jest taka potrzeba, zaproponują szkolenia, które sprawią, że zatrudnieni zdobędą nowe umiejętności. Warto też dodać, że po stronie agencji leży organizowanie badań lekarskich, kursów BHP i innych szkoleń wymaganych przez pracodawcę lub przepisy prawa pracy.

To jednak nie wszystko. Profesjonalne agencje nie zostawiają pracowników samym sobie. Te najlepsze pomogą przygotować CV, przeprowadzą z kandydatami próbne rozmowy kwalifikacyjne, pomogą stworzyć profil pracownika.

To oczywiście tylko niektóre z możliwości. W przypadku pracowników zagranicznych pomoc obejmuje też inne obszary, takie jak koordynacja obiegu dokumentów związanych z możliwością zatrudnienia w danym kraju, szkolenia i inne.

Agencja pracy i rozwój kariery

W wielu przypadkach agencje pracy nawiązują współpracę z przedsiębiorstwami i szukają w ich imieniu kandydatów na specjalistyczne stanowiska. Takie zatrudnienie, nawet jeśli tymczasowe, pozwala na zdobycie umiejętności i cennego doświadczenia zawodowego, które można wykorzystać w kolejnej pracy.

Trzeba pamiętać, że agencja nie jest Urzędem Pracy i sama z siebie nie wysyła na szkolenia i nie szuka ofert szkoleniowych czy też staży pracowniczych w imieniu kandydata. Jednakże jeśli jest ona wynajęta przez przedsiębiorstwo i zastępuje dział HR w firmie, to obszar jej działań jest dużo szerszy i ustalany z partnerem biznesowym.

Podejmując nowe wyzwania zawodowe, dobrze jest rozejrzeć się po rynku pracy, zweryfikować wybrane wcześniej oferty i dokładnie sprawdzić, czy mamy wszystkie wymagane dokumenty i pozwolenia, by rozpocząć nową pracę. Jeśli zawierzymy sprawdzonym firmom, jak KONO.jobs, to o dokumenty i całą stronę formalną, będziemy mogli być w pełni spokojni!


Dodany przez Łódzkie!

Komentarze