Projekt łódka

 • Projekty

  17-01-22

  Origami to tradycyjna japońska forma sztuki, polegająca na wytwarzaniu przedmiotów z papieru poprzez składanie w różne kształty arkuszy.

  Origami może być używane jako aktywność terapeutyczna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Udowodniono, że origami może pomóc w koncentracji/, kreatywności, a także może obniżyć poziom stresu.

  Origami dla dzieci

  Origami może służyć jako forma relaksu lub jako kreatywne forma spędzania czasu. Origami dla dzieci są zwykle bardzo łatwe do wykonania, ale też niezwykle zabawne! Dzieci będą się dobrze bawić odkrywając tę starożytną formę sztuki, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności motoryczne.

  To także świetny sposób, aby nauczyć je różnych kształtów i tego, jak można je wykonać. Będą mogły nauczyć się różnych technik składania, a następnie zastosować to, czego się nauczyli, do tworzenia własnych elementów origami. Nauczy je to kreatywności i logicznego myślenia.

  Origami dla dzieci to doskonały sposób, aby wprowadzić dzieci w formę sztuki i rozwijać ich zdolności motoryczne, koordynację wzrokowo-ruchową oraz koncentrację.

lodka origami

Jak zrobić origami łódkę?

Łódka origami to dosyć prosty projekt, który mogą wykonać prawie wszystkie dzieci. Do jej wykonania potrzebujesz zaledwie jednego kawałka papieru.

 • Krok 1: Złóż papier na pół wzdłuż, a następnie ponownie złóż go na pół w poprzek.
 • Krok 2: Złóż lewy górny róg w dół do centralnego zagięcia, a następnie złóż go w górę i na drugą stronę, aby zetknął się z prawą krawędzią papieru.
 • Krok 3: Złóż lewy róg w dół, aby zrównać się ze środkowym zagięciem, a następnie rozłóż i spłaszcz papier.
 • Krok 4: Weź jedną stronę i złóż ją tak, aby spotkała się z drugą stroną.
 • Krok 5: weź prawy górny róg i złóż go w lewy dolny róg.
 • Krok 6: Następnie weź lewy górny róg i złóż go w prawy dolny róg.
 • Krok 7: Następnie otwórz papier, a zobaczysz, że masz kształt łodzi!

Zwierzęta origami

Tradycyjne zwierzęta origami są tworzone przez złożenie kwadratowego arkusza papieru na pół, tworząc prostokąt, a następnie wycięcie jednego z rogów, aby stworzyć głowę zwierzęcia.

Dzieci uwielbiają zwierzęta origami, ponieważ są urocze, łatwe do wykonania i można je uformować w różne kształty.

Istnieją dwa główne rodzaje origami: składanie na mokro i składanie na sucho. Składanie na mokro wymaga kleju lub wody do uszczelnienia szwów, podczas gdy składanie na sucho wykorzystuje tylko nacisk palców, aby stworzyć silne połączenie między warstwami papieru. Najłatwiejszym sposobem dla początkujących jest składanie na sucho, ponieważ nie wymaga żadnych specjalnych narzędzi.


Dodany przez Łódzkie!

Komentarze