Centrum szkła artystycznego i muzeum

 • Projekty

  28-12-21

  Projekt Centrum i Muzeum Szkła Artystycznego jest proponowanym projektem kulturalnym, która ma zwiększyć wzrost lokalnego zainteresowania takimi obiektami.

  Muzeum będzie miało trzy przestrzenie wystawowe, które mają na celu pokazanie różnych aspektów historii szklarstwa w Polsce. Jedna będzie o szkle dekoracyjnym, jedna o szkle artystycznym, a druga o szkle współczesnym. Nie zabraknie również przestrzeni warsztatowej, w której zwiedzający będą mogli dowiedzieć się, jak wykonać własne wyroby ze szkła dekoracyjnego lub ze szkła artystycznego współczesnego.

  Szkło artystyczne

  Szkło artystyczne to rodzaj szkła dekoracyjnego stosowanego w budynkach i domach. Zwykle jest wykonany z przezroczystego lub kolorowego szkła, które następnie formuje się we wzory za pomocą ciepła, ciśnienia lub chemikaliów.

  Szkło artystyczne można znaleźć w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Na przykład może mieć kształt koła, kwadratu, prostokąta, trójkąta. Może być również używany do tworzenia okien lub całych ścian wykonanych w całości z niego.

  Termin „szkło artystyczne” istnieje od początku XX wieku, kiedy po raz pierwszy został użyty do opisania witraży. Termin „sztuka” dodano później, aby odróżnić je od innych rodzajów szkła dekoracyjnego, takich jak lustra i zastawa stołowa.

  Huta szkła

  W hucie szkła odbywa się proces pracy ze stopionym (płynnym) szkłem w celu tworzenia przedmiotów, takich jak wazony lub miski. Proces ten może trwać nawet rok, ponieważ polega na uformowaniu stopionego szkła w kształt poprzez wdmuchiwanie do niego powietrza za pomocą rury, zanurzenie go w innych substancjach, takich jak tlenki metali lub roztwory cukru w celu zabarwienia, a następnie ponowne podgrzanie aż do wyżarzania (utwardzania ).

  Huta szkła może być wykorzystywana do produkcji wszelkiego rodzaju przedmiotów, od prostych kieliszków po duże, delikatne żyrandole. Szkło można znaleźć w każdym domu, biurowcu czy szkole jako okna czy lustra.

szklane kieliszki

Pracownia szkła artystycznego

Pracownia Szkła Artystycznego to miejsce, w którym realizowany jest proces produkcji szkła artystycznego. Znajduje się w niej piec do wyżarzania oraz inne narzędzia służące do tworzenia szkła dekoracyjnego.

Pracownie szkła artystycznego to miejsce, w którym ze szkła można stworzyć dzieło sztuki. Możesz użyć różnych narzędzi do wykonania własnego projektu, a następnie pracownia zamieni go w rzeźbę.

Hurtownia szkła ozdobnego

Hurtownie szkła dekoracyjnego to firmy, które zaopatrują ludzi w wymienione w nagłówku szkło dekoracyjne. Podmioty te sprzedają szeroką gamę szkła artystycznego, takiego jak witraże i szkło ołowiowe. Niektóre hurtownie oferują również lustra i inne artykuły dekoracyjne wykonane ze szkła.

Hurtownie Szkła Dekoracyjnego zaopatrują ludzi w artykuły dekoracyjne wykonane ze szkła wytopionego w hucie.


Dodany przez Łódzkie!

Komentarze