Dodaj projekt

  • Możesz sprawić aby Łódź i okolice stały się jeszcze bardziej przyjaznym, lepszym miejscem do życia. Przyczyń się do ciągłego rozwoju naszego regionu. Masz pomysł na modernizację Łodzi? Portal Odkrywaj łódzkie daje możliwość wszystkim mieszkańcom do podzielenia się swoimi projektami dotyczącymi modernizacji miasta.

    Plan rewitalizacji miasta

    Jesteś lokalnym mieszkańcem i chciałbyś sam zobaczyć, jak nasze miasto rozwija się i prosperuje dzięki Twoim pomysłom? Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli wspólnie pracować nad tym planem, wspólna realizacja projektów pozwala dokonać jeszcze więcej, a spojrzenie osoby, której zależy na dobru wspólnym może być nieocenione.

    Możesz nam napisać o tym, jak możemy wykorzystać odnawialne źródła energii, takie jak energia słoneczna, wiatrowa, hydroelektryczna i geotermalna. Możesz przedstawić swój plan na rozmieszczenie ulic, wykorzystanie przestrzeni miejskiej, co zrobić z zabytkami. Wysłuchamy wszystkich!

żarówki

Rozwój miasta

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to zdefiniować, co chcecie zrobić. Miastu zależy na ułatwianiu życia mieszkańcom i tym, którzy je odwiedzają. Istnieją trzy główne cele:

  • Podniesienie jakości życia mieszkańców miasta poprzez poprawę transportu publicznego, zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i lepsze wykorzystanie terenów zielonych;
  • Zmniejszenie zagęszczenia ruchu poprzez poprawę transportu publicznego;
  • Zapewnienie lepszego środowiska dla rozwoju biznesu poprzez wspieranie start-upów i przedsiębiorców.

Plan rozwoju miasta powinien być planem długoterminowym, który obejmuje szeroki zakres działań, takich jak planowanie urbanistyczne, zarządzanie ruchem, ochrona środowiska i opieka społeczna. Jest to ważna część naszego powołania.

Jeśli zależy Ci na rozwoju miasta i masz jakieś świetne pomysły, napisz do nas! Być może to Ty jesteś osobą, którą uwzględnimy i zaprosimy do wspólnej pracy na rzecz rozwoju naszego miasta.