Jak wybrać szafę do pokoju dziecka?

Szafa musi pasować do pokoju dziecka. Dobrze będzie, jeśli istnieje możliwość regulacji wysokości drążków i dzięki temu dłużej będzie nam służyć. Na co zwracać uwagę gdy szukamy szafy do pokoju dziecka? Czym charakteryzuje się szafa? Przede wszystkim to mebel z wieloma zastosowaniami. Nie służy jedynie do przechowania ubrań. Dobra szafa będzie nie tylko wytrzymała, ale także kolorowa, posiada regulowane drążki, półki i szuflady. Można tam umieścić zabawki, książki, sprzęt sportowy. Pamiętajmy, by wybierać taką szafę, której za kilka lat nie będzie trzeba zmieniać, bo dziecko podrośnie. Szafa ma mieć takie cechy, które sprawią, że będzie dobra i dla malucha i dla przedszkolaka jak i dla nastolatka.

Szafa dla dziecka, czyli jaka?

Małe dzieci na początek zwracają uwagę na kolor i dekorację. Dla rodziców liczyć się będzie funkcjonalność. Ciekawą opcją może być zakup wąskiej szafy z danej kolekcji, by tam pomieścić ubrania oraz część przedmiotów w pierwszych latach życia. Potem można postawić na dodatkowe elementy i bez problemu taką szafę będzie się uzupełniać, gdy dziecko będzie miało tych rzeczy coraz więcej. Korzystne są szafy, które mają fronty neutralne albo też z niewielkim elementem kolorystycznym. Przykładowo fronty szuflad będą w kolorze niebieskim, zielonym czy różowym, z pozostała część szafy będzie biała. Dzięki temu szafa może się dobrze komponować z pokojem małego dziecka, ale również nastolatka. Jeśli przedszkolach chciałby ozdobić szafę naklejkami albo innymi elementami dekoracyjnymi trzeba szukać takich opcji, które łatwo się zmyje.

Wybór szafy dla dziecka

Wybierając szafę dla dziecka nie powinniśmy się spieszyć. Ten wybór rzeczywiście bardzo dobrze trzeba przemyśleć. Wydaje się, że początkowo miejsce na ubranka będzie można znaleźć w komodzie. Styl szafy dopasować trzeba do charakteru wnętrza. Istotną kwestią przy wyborze będzie bezpieczeństwo naszego dziecka. Szafa ze względu na gabaryty powinna być odpowiednio stabilna. Dobrym wyborem będzie jej mocowanie do ściany, ponieważ wtedy wykluczy się ryzyko, że będzie się mogła przewrócić na dziecko. Zwracajmy uwagę także na śrubki, które będą montować szuflady i inne elementy takiej szafy. Rzeczywiście wszystkie poszczególne elementy muszą być dobrze zamontowane, dobrze wkręcone. Drzwiczki powinny mieć specjalny system zapobiegający przytrzaśnięciu palców. Dla nastolatków dobrze będzie wprowadzić system, który będzie spowalniał drzwi, nie będzie tak, że będą nimi trzaskać. W ten sposób zadbać się także o trwałość takiej szafy, dłużej będzie utrzymana w dobrym stanie.

Podsumowanie

Podsumowując można stwierdzić, że szafa dla dziecka musi spełniać kilka istotnych zadań. Powinna być rozwiązaniem, które będzie odpowiednio wytrzymałe, stabilne. Ważne by zastosować jakieś zabezpieczenie, które będzie chronić przed wywróceniem się takiej szafki. Należy także przygotować ją z materiałów, które można będzie łatwo i wygodnie czyścić. Dobrze będzie jeśli szafa jest z takiej kolekcji, którą będzie można w przyszłości rozbudować. Ciekawą opcją są także regulowane drążki a także kompletny system półek oraz szuflad.

O serwisie

Stwórz swojemu Maluchowi idealny kącik, w któym będzie się z chęcią bawić, uczyć i odpoczywać. Wykorzystaj nasze porady i inspiracje do stworzenia niezwykłego, magicznego świata dziecka!

Galeria