Meble w pokoju dziecięcym

Wielu rodziców zastanawia się jakie meble powinny znaleźć się w pokoju dziecka. Od czego należy zacząć? Trzeba wybrać sprzęty, które będą potrzebne i wydaje się, że najlepiej, jeśli będą to uniwersalne, klasyczne rozwiązania przynajmniej na kilka lat. Stworzymy przytulną, bezpieczną przystań, w której dziecko będzie się dobrze czuło.

Meble dla niemowlęcia

Urządzenie pokoju niemowlaka to trudne i ważne zadanie dla każdego taty. Pomieszczenie powinno być kameralne, które będzie także odpowiadać mamie. Sercem takiego pokoju będzie zawsze łóżeczko dziecięce. Przejrzymy rozwiązania wyposażone w regulację wysokości posłania. Prosty, praktyczny model ułatwi nam zajęcie się maluszkiem, a gdy dziecko podrośnie nie będzie trzeba się obawiać, że spadnie z łóżeczka. w niektórych wersjach pojawia się opcja demontażu boku albo też wyjęcia szczebelków. Pomysł będzie się sprawdzał, gdy pociecha zaczyna chodzić i chce przybiec rano do sypialni rodziców. W małych pokojach dziecięcych, gdzie nie ma miejsca na kołyskę łóżko bujane może być dobrą opcją.

W pokoju najmłodszych dzieci musi być funkcjonalny przewijak. Wybieramy klasyczny model bez udziwnień, ale trzeba się także zastanowić, gdzie ma staną. Znajdziemy miejsce, gdzie nie będzie przeciągów i takie, które będzie łatwo dostępne, a więc wygodne do przewijania dziecka. Przyda się tam również szafa czy komoda, do której będzie można powkładać ubranka dziecka i jego zabawki. Trzeba pamiętać, że z czasem tych zabawek będzie przybywać i to pakowanie nie będzie już takie proste.

Dodatkowe wyposażanie dziecięcego pokoju

Dywan w pokoju dziecka to zawsze centrum jego zabaw, dlatego ten element nadaje ton całemu wnętrzu. Nie może zabraknąć również nawiązań do bajkowych bohaterów. Dziecko będzie się uczyć siadać. Postawi pierwsze kroki. Pod nóżkami powinna się znajdować miękka i przyjemna w dotyku tkanina. Na podłodze nie sprawdzą się kafelki czy panele. Wyposażając pokój warto postawić na nawilżacz powietrza, ponieważ suche powietrze w pokoju jest zabójcze dla delikatnych błon śluzowych maluszka.

Gdy dziecko nieco podrośnie pewnie będzie już wyrażać swoje zdanie na temat aranżacji wnętrza i wtedy będzie trzeba wsłuchać się w jego oczekiwania zwracając uwagę na to jakie stwory bajkowe najbardziej lubi. Zainteresowania dziecka powinny być dla nas wskazaniem w jakim kierunku trzeba iść, by dziecko czuło się dobrze. Poza estetyką nie można oczywiście zapominać o tym, że taką ważną sprawą będzie bezpieczeństwo dziecka jak i też funkcjonalność tego miejsca, które dla niego przygotowujemy.

Na pewno u kilkulatka musi się znaleźć stolik, krzesełeczka ale musi być także miejsce na przechowywanie, a wiadomo, że z każdym rokiem tych ważnych skarbów dziecko będzie miało rzeczywiście coraz więcej i dlatego dobrze będzie, gdy wszystko będzie można wygodnie włożyć do pudełek. W taki sposób w miarę będzie można dbać o uporządkowania całego pokoju i jego estetyka będzie udana. To od nas wyłączenie zależy jaką przestrzeń otrzyma dziecko i jak będzie się w tej przestrzeni czuło.

O serwisie

Stwórz swojemu Maluchowi idealny kącik, w któym będzie się z chęcią bawić, uczyć i odpoczywać. Wykorzystaj nasze porady i inspiracje do stworzenia niezwykłego, magicznego świata dziecka!

Galeria