Meble, które rosną wraz z dzieckiem

Konieczność częstej zmiany mebli w pokoju dziecka dla rodziców może być uciążliwa. Czy tak rzeczywiście musi być? Warto wiedzieć jakie meble wybrać, by były one solidne, funkcjonalne, bezpieczne i służyły przez długie lata.

Urządzając pokój dla noworodka dość często uświadamiamy sobie, że będzie on dobry tylko przez rok, gdy dziecko nauczy się chodzić. Potem wysokie łóżeczko już nie będzie wystarczać i zacznie się szukać czegoś nowego. Zamiast więc ciągle zmieniać wystrój lepiej szukać takiego umeblowania, które będzie rosło razem z naszym dzieckiem i służyć może kilka czy kilkanaście lat.

Łóżeczka niemowlęce

Takim najpopularniejszym meblem, który rośnie z dzieckiem będzie oczywiście łóżeczka z bokiem zdejmowanym. Stelaż materaca będzie można tam montować na dwóch wysokościach. Na początek wyżej dla dobra naszego kręgosłupa. Gdy dziecko będzie już wstawać montujemy materac nisko i tak tworzy się wygodny kojec do spania. Gdy dziecko już nauczy się samodzielnie chodzić można wyjąć kilka szczebelków, by ułatwić samodzielne wchodzenie i wychodzenie. Potem można wymontować cały bok i dziecko będzie mogło siadać wygodnie na materacu a nogi sięgną do ziemi. W zależności od wagi i wzrostu dziecka takie łóżko służyć może od narodzin nawet do czwartego roku życia.

Łóżka dla starszych dzieci

Jeśli szczebelków nie można wyjąć czy też nie da się wymontować boku to trzeba będzie kupić nowe rosnące łóżko. Obecnie są przygotowywane modele, które mają rozsuwany na szynach stelaż i dzięki temu, gdy nasze pociecha rośnie będzie można jednocześnie powiększać łóżko. Taka konstrukcja jest skręcana, a więc będzie trwała i pozwala wiele razy wydłużać lub skracać łóżko. Niektóre modele mogą wymagać większego materaca, warto to sprawdzić przed zakupem. Interesująca kolorystyka i wzór tych mebli sprawi, że do każdego pokoju dziecięcego takie łóżko się dopasuje.

Krzesełka do karmienia

Gdy chcemy rozszerzać dietę dziecka trzeba będzie także kupić krzesełko do karmienia. Najczęściej będzie ono służyć około roku, a potem trzeba się z nim pożegnać. Tutaj również są propozycje rosnące razem z dzieckiem, które będzie można stosownie powiększać, gdy dziecko będzie rosło. Z czasem będzie można obniżać siedzisko i je zdemontować.

Biurka i stoliki

Takimi meblami rosnącymi z dziećmi co do zasady są także stoliki, których wysokość może się zwiększać w zależności od wzrostu dziecka. W sprzedaży są samodzielne stoliki, które mogą pełnić funkcję biura a także małe krzesełka, które można zamienić w zestaw stolik plus siedzisko. Dostępne na rynku meble wykonywane są z materiałów wysokiej jakości i dlatego po latach użytkowania nadal są bezpieczne i mają świetną jakość.

Dzięki kupnie takich mebli, które będą rosły razem z dzieckiem oczywiście można liczyć na to, że uda się nieco pieniędzy zaoszczędzić.

O serwisie

Stwórz swojemu Maluchowi idealny kącik, w któym będzie się z chęcią bawić, uczyć i odpoczywać. Wykorzystaj nasze porady i inspiracje do stworzenia niezwykłego, magicznego świata dziecka!

Galeria