Meble do pokoju dziecięcego - cz I

Jeśli zastanawiacie się jakie wybrać meble do pokoju dziecięcego to trzeba sobie powiedzieć, że najlepsze są bezpieczne, praktyczne ale również ładne. Wbrew pozorom zadanie nie będzie wcale łatwe. Jeśli chcesz wiedzieć czym się kierować i na co zwracać uwagę szukają mebli pod kątem naszych porad.

Wydawałoby się, że obecnie asortyment sklepów meblowych jest już tak rozbudowany, że każdy znajdzie dla siebie interesujące propozycje. Okazuje się jednak, że nie do końca tak będzie. Wybierać jest z czego, ale jak się tym bliżej zainteresujemy zrozumiemy, że nie wystarczy wybrać zestawu i dokonać zakupu. Jest rzeczywiście wiele ważnych elementów, na które dodatkowo musimy zwrócić uwagę. Meble do pokoju naszej pociechy trzeba wybrać ze szczególną starannością. Powinniśmy przedkładać bezpieczeństwo i funkcjonalizm nad estetykę.

Bezpieczeństwo

Niestety większość mebli dla najmłodszych nie jest certyfikowana. To sprawia, że wielu przypadkach rodzice mogą polegać na zdrowym rozsądku. Na co więc trzeba zwracać uwagę aby mieć pewność, że wybieramy rzeczywiście bezpieczny model. Po pierwsze starajmy się szukać mebli, które jednak będą atestowane. Kontrola jakości i rygorystyczne testy dadzą nam pewność, że to co kupujemy to nie bubel, tylko dobrej jakości mebel, który nie będzie zagrażał zdrowiu oraz życiu dziecka.

Meble do pokoju dziecięcego nie kupuje się po to, by cieszyły nasze oko. Przede wszystkim mają one mieć funkcjonalną firmę. Muszą zmieścić ubrania, zabawki, książki i akcesoria różnego rodzaju. Dlatego wybierając meble do pokoju dziecka koniecznie trzeba zwracać uwagę czy mają one odpowiednią ilość miejsca do przechowywania.

Po drugie należy pamiętać, że dziecko będzie szybko rosło, przez co pokój będzie wymagał częstych zmian. Kupowanie nowego zestawu mebli dla noworodka przedszkolaka czy ucznia to duży wydatek. Przecież można zainwestować w uniwersalne meble, które służyć będą długie lata. Pewnie niektórzy powiedzą, że inne są potrzeby nastolatka a inne niemowlaka. Coś w tym jest, ale z drugiej strony jest wiele propozycji, które mają uniwersalne formy i dlatego kolorystyka czy kształt mebli będzie taki, że zarówno niemowlak będzie się tam dobrze czuł jak i osoba, która będzie miała naście lat.

Jeśli chodzi o przygotowywane meble składają się one z kilkunastu elementów. Te można łączyć w dowolny sposób. Najpierw dobieramy bryły do potrzeb dziecka i potem będzie można taki zestaw dowolnie modyfikować, uzupełniać, rozbudowywać. Takie meble pojawiają się w różnych kolekcjach, dlatego znalezienie interesującej opcji nie powinno stanowić dla nas większego problemu.

Jeśli mamy małą powierzchnię pokoju, a jednocześnie jest to miejsce dla dwojga dzieci to tak naprawdę trzeba liczyć się z tym, że dobrym wyborem będą łóżka piętrowe, które najczęściej ładnie się prezentują są wygodne i praktyczne. Obecnie wybór mebli jest już spory i warto szukać takich, które połączą w jedno te wszystkie najważniejsze decydujące o wygodzie i praktyczności cechy, które będą ważne dla dzieci i dla rodziców.

O serwisie

Stwórz swojemu Maluchowi idealny kącik, w któym będzie się z chęcią bawić, uczyć i odpoczywać. Wykorzystaj nasze porady i inspiracje do stworzenia niezwykłego, magicznego świata dziecka!

Galeria