Dlaczego warto wybrać jasne meble

Gdy urządzamy pokój dla dziecka jednym z wyborów, który będzie trzeba dokonać będzie decyzja o tym jaka kolorystyka będzie wiodąca. Odbiór wnętrza wynika z tego jakie barwy będą na ścianach, a potem jaki będzie kolor mebli. W dużej mierze decydujemy czy wybrać jasne czy ciemne. Każde mają swoje wady i zalety i na pewno będzie trzeba na tą kwestię zwracać uwagę. Biorąc pod uwagę wszystkie właściwości zdecydowanie więcej plusów mają naturalne, lekkie kolory. Dlaczego takie meble warto wybrać? O tym właśnie chcemy napisać.

Pokój, w którym zamieszka noworodek czy małe dziecko ma być miejscem, gdzie dziecko będzie czuło się przede wszystkim dobrze i bezpiecznie. Dziecięcia sypialnia to miejsce do nauki, zabawy, przyjmowania gości oraz nabierania sił podczas nocnego odpoczynku. Dlatego właśnie tak bardzo ważne będzie połączenie w takim wnętrzu wielu różnych cech w jedno, by stworzyć tam rzeczywiście pozytywny nastrój. Może nam w tym pomóc między innymi odpowiedni dobór barw. Jak wiadomo kolory wnętrza będą miały bardzo duży wpływ na to jak funkcjonuje człowiek, który tam przebywa. Warto skorzystać z takiej wiedzy urządzając pokój dla dziecka, by stworzyć miejsce, gdzie dziecko będzie się dobrze rozwijało.

Jak działają barwy

Jeśli spojrzymy na wpływ kolorów na człowieka można powiedzieć, że co do zasady kolory lekkie, pastelowe będą dawać poczucie spokoju. Odcienie żółci i beże wzmacniają koncentrację, natomiast szarości i biele mogą uspokajać i będą sprzyjać wytężonej pracy. odczucie odprężenia wzmacniają mleczne odmiany błękitów, fioletów oraz zieleni. W zależności od efektu jaki będziemy chcieli uzyskiwać można stawiać na różne kolorystyczne połączenia. Gdy będziemy mieli mocniejszy kolor ścian wtedy dobrze będzie postawić na jakieś delikatniejsze formy, jeśli chodzi o meble, pastelowe odcienie mogą okazać się bardzo dobrym wyborem.

Do pracy, nauki i odpoczynku

Białe czy beżowe wyposażenie będzie charakterystyczne dla tych stylów jakie obecnie są najbardziej popularne. Będą się idealnie komponować w stylu marynistycznym, skandynawskim czy retro. Jeśli mamy jasne meble naturalne można bardzo sprawnie zmienić wystrój pomieszczenia dodając nowe dodatki. Kiedy przygotowujemy miejsce do nauki należy pamiętać, że jasne biurko będzie sprzyjać pracy i sprawi wrażenie większego a także może sprawić, że łatwiej będzie się na nim odnaleźć, co będzie ważne w trakcie nauki. Skomponowane w dobry sposób wnętrze będzie w momencie, gdy dobierzemy jeszcze łóżko oraz szafę w podobnej kolorystyce. Dobrym argumentem dla osób, które do jasnych mebli nie są przekonane oraz nie przepadają za sprzątaniem będzie to, że na jasnych meblach mniej widać kurz niż na tych, które są ciemne.

Błyskawiczna przemiana

Stawiając na jasne meble będzie można wielokrotnie zmieniać stylizację wnętrza i zawsze taka zmiana powinna być udana. Tutaj możliwości nie będą ograniczone i wyłącznie od nas będzie zależeć to na jakie opcje będziemy stawiać. Mamy mnogość wzorów, kolorów, dopasować można różne dodatki i stylizacja będzie odświeżona a zawsze na bardzo dobrym poziomie.

O serwisie

Stwórz swojemu Maluchowi idealny kącik, w któym będzie się z chęcią bawić, uczyć i odpoczywać. Wykorzystaj nasze porady i inspiracje do stworzenia niezwykłego, magicznego świata dziecka!

Galeria