Blisko natury, czyli drewniane meble do pokoju przedszkolaka

Pokój dla przedszkolaka będzie trzeba urządzić nie tylko przytulnie i kreatywnie, ale także bezpiecznie. Dobrze meble są najważniejszym elementem ponieważ z ich pomocą można stworzyć dla malucha miejsce do zabawy oraz odpoczynku. Podpowiemy Wam dlaczego warto stawiać na meble z drewna i jakie będą ich zalety.

Wytrzymały materiał

Drewno będzie twarde a dzięki temu szczególnie wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne a po zabezpieczeniu będzie także dobrze chronione przed zabrudzeniami i wilgocią. To najważniejsza jego zaleta, która sprawia, że ten surowiec jest rzeczywiście popularny. Wykonane z drewna meble będą doskonale reagowały na eksploatację, kopanie uderzanie zabawkami, mogą być także odporne na gryzienie. Dla rodziców to oczywiście szansa na oszczędności, tak więc ten element także musi być brany pod uwagę. Trzeba pamiętać, że meble mogą być przygotowywane ze sprasowanych włókien drzewnych a więc płyt MDF, ale ich wytrzymałość będzie mniejsza

Efektowne propozycje

Drewno będzie nie tylko funkcjonalne, ale także szczególnie estetyczne. W naturalnej formie będzie zachwycać widocznymi słojami, które będą ozdobą dla każdego mebla. W sklepach pojawiają się dziecięce krzesełka, stoły czy łóżka, które wykonuje się z różnych gatunków drewna, ogólnie jednak najczęściej pojawiają się jasne odcienie. Ciekawe będzie również łączenie naturalnego drewna z kolorowymi elementami, ponieważ dzięki temu będzie można skutecznie zadbać o ożywienie pokoju dziecka a to również ważna kwestia, na którą będzie trzeba zwracać uwagę. Sporym zainteresowaniem cieszy się drewno malowane na biało, ponieważ będzie można je bez problemu zestawić z kolorowymi elementami. Taka forma estetyczna co do zasady może być oceniona pozytywnie i w pokoju dziecka dobrze się sprawdzi, dlatego nie ma się co dziwić, że dość często można się z tym spotkać.

Ekologiczne rozwiązania

Meble dziecięce wykonywane z tworzyw sztucznych nie zawsze będą bezpieczne dla najmłodszych. Zawarte w nich substancje a także barwniki powodować mogą między innymi problem z uczuleniami. Odpowiedniki wykonywane z drewna będą ładniejsze, ale są również ekologiczne a dzięki temu stają się one również przyjazne dla zdrowia i środowiska naturalnego, dlatego tak dobrze będą się sprawdzać. Są one również antystatyczne a to sprawia, że nie będą one przyciągać kurzu. Do ich czyszczenia wystarczy wilgotna szmatka z mikrofibry. Przed ich zakupem trzeba się upewnić, że wybrany zestaw mebli drewnianych spełni normy bezpieczeństwa i będzie miał stosowne atesty.

Meble przygotowywane z drewna będą się sprawdzać w pokoju każdego przedszkolaka, a także licealisty oraz studenta. Dzięki licznym zaletom będą służyć nie jednemu pokoleniu co będzie wpływać korzystnie na domowy budżet oraz środowisko. Dla tych osób, które chcą mieć funkcjonalne i jednocześnie bezpieczne rozwiązania takie meble będą dobrym wyborem i warto je polecać. Można powiedzieć, żę to taka estetyka, która w praktyce sprawdza się rzeczywiście bardzo dobrze.

O serwisie

Stwórz swojemu Maluchowi idealny kącik, w któym będzie się z chęcią bawić, uczyć i odpoczywać. Wykorzystaj nasze porady i inspiracje do stworzenia niezwykłego, magicznego świata dziecka!

Galeria