Półki i wieszaki w dziecięcym pokoju

Dziecięcy pokój to takie miejsce, gdzie dzieci przeżywają każdego dnia wyjątkowe przygody, to właśnie tam nabywają nowe umiejętności i wiedzę, uczą się i odpoczywają. Dla nich to miejsce odkrywania świata. Przestrzeń, gdzie dzieje się tak wiele wszystko co ich otacza musi się tam zmieścić. Ubrania, zabawki, przybory szkolne. Dlatego właśnie odpowiednie urządzenie funkcjonalne pokoju okazuje się tak bardzo ważne. Szczególnie trudne może się to okazać w momencie, gdy pomieszczenie jest małe. Wtedy praktycznie na każdej szafie chciałoby się coś postawić, by chować całe wyposażenie. Jednak w ten sposób tylko zagraci się pomieszczenie i stylizacja na pewno nie będzie udana. Warto więc sobie wszystko dobrze przemyśleć.

W nowoczesnym wydaniu

Półka w dziecięcym pokoju już dawno przestała być tylko deską przykręconą do ściany. Kształty, kolory i wiele nowatorskich pomysłów sprawiają, że nie tylko będzie to świetne miejsce do przechowywania, ale także gadżet, który będzie dodawał uroku. Warto oczywiście szukać takich rozwiązań, które pozwolą nam stworzyć wyjątkową formę estetyczną. Obecnie stawia się na takie rozwiązania, w ramach których stworzone będzie takie wnętrze, które tak naprawdę będzie rosło razem z jego właścicielem. Wtedy nie będzie sytuacji, w której ciągle trzeba będzie zmieniać poszczególne elementy wyposażenia, bo dziecko już z nich wyrośnie.

Dla podróżników, marzycieli i kolekcjonerów

Dobrze wybrana półka może sprawić, że nawet prosta ściana będzie miała swój wyjątkowy charakter, w ofercie znajdziemy obecnie różnorakie wzory mebli. Małym podróżnikom spodobają się półki w kształcie samolotów, które będą zawieszone nad błękitnym tle i będzie to dobra inspiracja do zabaw w wyprawy podniebne. Jeśli dziecko woli ląd to warto mu stworzyć takie miejsce, w którym otaczać go będą przede wszystkim samochodziki. To na pewno ciekawa opcja, ponieważ auta zawsze wśród dzieci cieszą się sporym zainteresowaniem i są chętnie wybierane. Jeśli chodzi o dziewczynki, które chętnie rysują i malują to dla nich świetne będą między innymi półki – kredki, do których dobierzemy również kolorowe mebelki.

Na wieszaku, nie na krześle

Większość z nas od młodych lat przejawia tendencję do tego, by nie odkładać rzeczy na miejsce, ale zostawiać je w wygodnym miejscu, które będzie w zasięgu wzorku. Najczęściej wykorzystujemy do tego krzesła, które zamiast siedzenia stają się takim elementem, który służy do przechowania ubrań, które zaczynają się tam właściwie piętrzyć. Warto jednak zachęcić dziecko do trzymania porządku i dlatego dobrze będzie umieścić w pokoju wieszak stojący, gdzie takie podręczne rzeczy będzie można zostawić.

Haczyki i półeczki

Ciekawe rozwiązania to również montowanie w pokoju obok drzwi wieszaka ściennego, wybrać będzie można różnorakie wersje między innymi w formie półeczki z kilkoma haczykami czy też gałki pojedyncze, które będą osobno przyczepiane do ściany. Takie proponowane najmłodszym nie będą już przypominać ciemnych wieszaków, będą się prezentować naprawdę świetnie i nawiązywać będą do zainteresowań i upodobań dziecka, dlatego to dobry wybór.

O serwisie

Stwórz swojemu Maluchowi idealny kącik, w któym będzie się z chęcią bawić, uczyć i odpoczywać. Wykorzystaj nasze porady i inspiracje do stworzenia niezwykłego, magicznego świata dziecka!

Galeria