Jak zorganizować szafę z ubraniami dla dziecka?

Jeśli wydaje się Wam, że w szafie dziecka panuje ciągły bałagan i trudno znaleźć tam ubrania? Gdy pewnego dnia okazuje się, że są tam ubrania, z których dzieciak już wyrósł to czas to zmienić. Co będzie lepsze? Komoda czy szafa?

Tak naprawdę i komoda i szafa mają swoich zwolenników. Komody najczęściej są kupowane pod kątem noworodków szczególnie, gdy mają one montowany również przewijak. Szuflady wypełnione małymi ubrankami wyglądają naprawdę świetnie. Kłopot pojawia się jednak w momencie, gdy ubranek przybywa a dziecko rośnie. Rzeczy nie są już takie małe i tego miejsca również będzie trzeba mieć coraz więcej. Pojawią się piękne sukieneczki, kurteczki, które dobrze byłoby powiesić jednak na wieszakach.

Gdy dziecko wyrośnie z etapu pieluch pewnie dojdziemy do wniosku, że komoda jest niepraktyczna. Dobrą opcją będzie wtedy przeznaczenie szuflad na małe elementy garderoby i bieliznę. Wybór szafy zaś będzie trzeba uzależnić od tego jak wiele miejsca będzie można na nią przeznaczyć. Szafy narożne są pojemne, ale zajmują sporo miejsca w pokoju. Dobrym rozwiązaniem będą szafy z drzwiami przesuwnymi.

Organizacja przestrzeni w szafie

Bez względu na to jak dużą szafę uda się nam kupić bez dobrej organizacji nie będziemy w stanie utrzymać tam porządku. Przede wszystkim nie można tam włożyć wszystkich ciuszków, jakie dziecko posiada. W sezonie letnim zimowe kurtki, szaliki czy rękawiczki nie będą potrzebne, dlatego trzeba to tak zorganizować, by na ten czas dało się je po prostu wygodnie schować. Rozwiązaniem będą kartony, pojemniki albo próżniowe worki, które poza sezonem pozwalają nam wygodnie przechować wszystkie rzeczy. Mniej rzeczy w szafie sprawi, że będzie tam po prostu zdecydowanie większy ład. Rzeczy na inną porę roku po prostu trzeba schować, by wnętrze dziecięcej szafy wygodnie uporządkować i stworzyć wygodne warunki do przechowywania.

Jeśli szafa będzie należeć do rodzeństwa trzeba będzie podzielić ją tematycznie i brać pod uwagę właścicieli poszczególnych ubrań. W ten sposób będzie można skutecznie wypracować taką formę, dzięki której wszystko będzie jakoś uporządkowane i nie będzie kłótni między właścicielami szaf. Nie układa się razem ubrań należących do dwójki dzieci, ponieważ wtedy będzie się tworzył bałagan w trakcie poszukiwania ubrań i może dojść do kłotni.

Dodatki i akcesoria w dziecięcej szafie

Warto postawić na stworzenie takiej szafy, która będzie bardzo dobrze zorganizowana. Dlatego różnorakie wieszaki i organizery do szafy to bardzo dobra opcja, która sprawdzi się od strony praktycznej i na pewno spełni oczekiwania. chodzi o to, by w szafie wszystko miało swoje miejsce stałe, wtedy nie będzie problemu z tym, by się tam odnaleźć. Uporządkowanie szafy i jej organizacja to kluczowa sprawa, by zarówno dzieci były z niej zadowolone jak i też rodzice mogli stwierdzić, żę taki zakup był udany i nie ma problemu z przechowywanym ubrań. tych możliwości obecnie mamy wiele, dlatego dzięki dodatkom i akcesoriom raczej nie będzie problemów z tym, by dobrze wyposażyć i uporządkować wnętrze szafy.

O serwisie

Stwórz swojemu Maluchowi idealny kącik, w któym będzie się z chęcią bawić, uczyć i odpoczywać. Wykorzystaj nasze porady i inspiracje do stworzenia niezwykłego, magicznego świata dziecka!

Galeria