Jak urządzić pokoik w stylu shabby chic?

Nostalgiczny, romantyczny czy zapatrzony w przeszłość. To właśnie podstawowe cechy stylu shabby chic. Sprawdzasię on w pokojach dla niemowląt, małych dziewczynek. Podpowiemy Wam jak takie wnętrze można przygotować. Jeśli ktoś zastanawia się jaki styl wybrać do pokoju dziecka warto brać pod uwagę tą możliwość. Ten lekko postarzany, łączący komfort z szykiem styl ceni sobie przytulność oraz ciepło, będzie wykorzystywać naturalne piękno drewna i korzysta z upływającego czasu. Charakterystyczne są tam poprzecierane i nieco postarzone przedmioty oraz meble, które do wnętrz wprowadzają nieco dawnych lat i rodzinnych historii. Efekt zużycia jest tutaj celowym zabiegiem stylizacyjnym

Na jakie kolory stawiamy?

Ten styl przede wszystkim chętnie wykorzystuje wszelkie jasne i rozbielone kolory. Taka podstawowa barwa to biel i pastelowe odcienie różu, zieleni, błękitu oraz żółci. To one przewijają się we wnętrzach w formie gładkiej płaszczyzny czy typowych wzorów. Będzie tam pewne uczucie lekkości i niewinności a także pewien dziecięcy czas. Stanowi to dobrą opcję dla późniejszych zabiegów dekoracyjnych, optycznie zwiększa przestrzeń.

Jakie oświetlenie podkreśli styl?

Styl ten kocha to wszystko co będzie się kojarzyć z dawnymi epokami i mijającym czasem. Jest nieco nostalgiczny i będzie sięgał do tego co dawno minęło. Wnętrze urządzone w takim stylu nie będzie wykorzystywać nowoczesnego szła czy też aluminium. Często wyborem w kwestii oświetlenia będzie żyrandol. Stary, nowy, kryształowy czy z pleksi. Najważniejsze, by nie przesadzić z jego rozmiarami.

Wygląd mebli

Wnętrze w takim stylu będzie bazować na białych meblach. Jeśli do urządzenia pokoju wykorzystuje się meble używane oraz w innym kolorze należy je malować i starać się uzyskać nieco podniszczony efekt. Charakteru vintage dodadzą meblom stylizowane uchwyty i porcelanowe gałki.

Czym udekorować pokoik?

W takim stylu będzie się stawiać na delikatne wzory, pastele oraz biel. Wykorzystuje się takie formy i dobiera dodatki takie jak poduszki, pościel, zasłony, dywany. Jeśli pokoju jest dla niemowlaka tuż po urodzeniu nie można wkładać do łóżeczka poduszek czy kołderki. Jednak będzie można postarać się o przystrojenie łóżeczka wzorzystym ochraniaczem, albo kupić można na materac ładne wzorzyste prześcieradło, które skutecznie stworzy formę estetyczną tego stylu wprowadzając paski czy kwiaty.

Na podłodze z paneli albo drewna będzie można również rozkładać różnorakie dywaniki w pastelowych kolorach albo też miękką wykładzinę, która może dodawać przytulności. W oknach stawia się na zasłony z lambrekinem albo też takie związane widoczną kokardą. Można także łączyć różnorakie wzory albo też stawiać na połączenie materiału wzorzystego z gładkim.

W stylu shabby chic mile widziane są wszelkie stylizowane dodatki. W pokoiku powinny się pojawiać ramki na zdjęcia, małe lampki zdobne. Pudełka, kosze z wikliny, mogą być malowane białą farbą i potem będzie na nich wykonywana przecierka. Tych ciekawych możliwości na jakie można się zdecydować obecnie nie brakuje.

O serwisie

Stwórz swojemu Maluchowi idealny kącik, w któym będzie się z chęcią bawić, uczyć i odpoczywać. Wykorzystaj nasze porady i inspiracje do stworzenia niezwykłego, magicznego świata dziecka!

Galeria