Jak urządzić pokoik dziecka w stylu marynistycznym?

Motyw marynistyczny to pomysł świetny, gdy chodzi o pokoik dla dziecka. Przypomina on wakacjach i podróżowaniu. Jak więc taką przestrzeń przygotować i stworzyć ciekawego ducha pokoju?

Urządzenie pokoju dla dziecka to spore wyzwanie dla rodziców. Będzie tam mieszkał człowiek, który się rozwija i dlatego potrzebuje wielu różnych elementów. Motyw żeglarski inaczej określony marynistycznym będzie sprawdzał się pod tym względem idealnie. jest to opcja popularna jak chodzi o pokoiki dla chłopców albo odpowiednio zaaranżowany może być również ciekawy dla miłośniczki podróżowania.

Jaki kolor wybrać na ściany?

Typowe kolory, które kojarzą się z wystrojem o żeglarskim charakterze to oczywiście biały, granatowy i niebieski. Pamiętajmy, żę granat i czerwień to kolory dominujące i ich stosowanie na całej powierzchni będzie odradzane. Świetnie sprawdzą się w dodatkach. Paleta kolorów, która spisze się idealnie będzie obejmować oczywiście biel, do tego beże, szarości i lekki błękit. Pomalowane na takie kolory ściany sprawią, że nawet mały pokoik optycznie będzie powiększony.

Meble do pokoju marynistycznego

Meble w pokoju dziecka musza być dopasowane do wieku oraz potrzeb dziecka a także rodziców, którzy będą się nimi opiekować. Konkretne zadania jakie będą miały spełniać to spanie, przechowywanie, pielęgnacja, nauka i zabawa. Powinny być to meble wygodne, ergonomiczne w użytkowaniu i muszą odpowiadać na potrzeby bezpieczeństwa. Urządzając pokoik o konkretnym wystroju warto także zwracać uwagę na wygląd mebli i oceniac czy dobrze wpisują się one w wybrany motyw. W przypadku pokoików marynistycznych są najlepsze meble białe albo meble w kolorze drewna. Podstawowe wyposażenie w zależności od wieku dziecka będzie obejmować łóżko, komodę i przewijak, biurko oraz szafę na ubrania.

Co zawiesić w oknie?

Jeśli pokój będzie w jednolitym kolorze będzie można postawić na zadrukowane zasłony albo rolety. W pokoiku marynistycznym sprawdzać się będą różnej szerokości paski w typowych kolorach tego stylu niebieskim granatowym, czerwonym, szarym oraz beżowym. Ciekawa opcja to także nadruki, które wykorzystują motyw kotwicy, muszli czy łodzi.

Czym dekorować pokoik?

Oferta tematycznych dekoracji będzie bardzo szeroka. Jeśli chcemy podkreślać marynistyczny charakter warto będzie postawić na płócienne tkaniny w paski, poduszki z żeglarskimi aplikacjami a takżę inne charakterystyczne dodatki, które będą do tego stylu skutecznie nawiązywać. Można postawić na gałki i uchwyty do mebli, które będą miały wzory marynistyczne, wprowadzić można obrazy i grafiki nawiązujące do tematu morza i żeglugi, drewniane wiosła, kotwice, miniaturki latarni morskich. Szukamy co do zasady takich propozycji, które estetycznie będą nawiązywać właśnie do tego stylu, wszelkie dekoracje z ciekawymi wzorami i o określonej kolorystyce wydaje się, że będą dobrą propozycją. Styl marynistyczny, jeśli będzie dobrze zaplanowany i przemyślany może stworzyć takie wnętrze, które rzeczywiście będzie ciekawie wyglądać i dziecku się spodoba.

O serwisie

Stwórz swojemu Maluchowi idealny kącik, w któym będzie się z chęcią bawić, uczyć i odpoczywać. Wykorzystaj nasze porady i inspiracje do stworzenia niezwykłego, magicznego świata dziecka!

Galeria